gość specjalny
Jeden z najbardziej inspirujących autorytetów przywództwa. Wykładowca na University of St. Gallen, doradca kilkunastu międzynarodowych firm, a także coach uznanych drużyn sportowych, w tym klubu Bundesligi VfB Stuttgart. W swojej pracy koncentruje się na przywództwie transakcyjnym i transformacyjnym, przewodzeniu zmianom, a także kierowaniu wysokowydajnymi zespołami.
Zamiast unikać tych czynników, wręcz wystawiają się na ich działanie, co stymuluje ciągły rozwój i nie pozwala popaść w zabójczą rutynę. Wyróżniające się taką postawą zespoły nie powstają samoistnie. Do ich stworzenia potrzeba określonych umiejętności, których każdy lider może się nauczyć!
Jak rozwijać w sobie nową kluczową cechę menedżera, która pozwala wzmacniać się z każdym wstrząsem? Jak kreować zespoły dzielnie zmagające się z nowymi rodzajami wyzwań biznesowych? Jak czerpać przewagę z kolektywnego działania? Tylko antykruche zespoły z antykruchymi liderami na czele potrafią przekuć potencjalne niebezpieczeństwa w czynniki wzrostu firmy! Pora wykorzystać niepewność, przypadkowość i stres do wzmocnienia siebie i współpracowników.
W obecnej rzeczywistości biznesowej stan permanentnej zmiany stał się dla większości firm nową normalnością. Nieustanna cyfrowa transformacja środowisk pracy sprawia, że obecne metody zarządzania zespołami i utrzymywania ich dotychczasowej efektywności oraz wysokiego poziomu motywacji zwyczajnie przestają działać. To niebezpieczna sytuacja dla większości organizacji, zespołów i ich liderów: kryzys zaangażowania zespołu to krótka droga do kryzysu przywództwa! W jaki sposób, jako liderzy, możemy zwiększyć zwinność i elastyczność zespołów, zwłaszcza gdy coraz częściej są to zespoły współpracujące zdalnie? Jak budować i wzmacniać współpracę pomiędzy nimi? W czym tkwi sekret super efektywnych zespołów przyszłości?
Koncepcja zwinnych zespołów narodziła się w Dolinie Krzemowej, w firmach działających w branży nowych technologii, gdzie zawsze istniała konieczność szybkiego działania i reagowania. Aby to osiągnąć, potrzebne było stworzenie zwinnych zespołów!
Z czasem koncepcja zwinnej organizacji i zwinnych zespołów zaczęła się rozprzestrzeniać na inne kraje i branże. Dziś świat biznesu i świat nowych technologii to jedno. Ta szybka i zmienna rzeczywistość wymaga zwinności w każdej branży!
Konieczność budowania zwinnej organizacji i zwinnych zespołów to nie tylko ryzyko, ale i ogromna szansa:
Oprócz branży nowych technologii ciekawym źródłem inspiracji w budowaniu zwinnych zespołów jest świat sportu. Zespołowe podejmowanie decyzji, wypracowywanie innowacyjnych rozwiązań „w locie”, inteligencja roju i utrzymywanie wysokiej skuteczności i motywacji w starciu z szybkim, złożonym przeciwnikiem –to metody działania, zaczerpnięte wprost z boisk sportowych, z ogromnym sukcesem sprawdzające się w budowaniu elastycznych, zwinnych zespołów w warunkach biznesowych!
Prof. Wolfgang Jenewein, wykładowca na University of St. Gallen, doradca międzynarodowych firm, a także coach uznanych drużyn sportowych łączy te dwie perspektywy.
Zapraszamy do udziału w konferencji Harvard Business Review Polska
AGILE TEAMS: Zwinne zespoły, zwinna organizacja, zwinne przywództwo, podczas której profesor Wolfgang Jenewein podzieli się z Tobą najnowszymi technikami budowania zwinnych, silnych zespołów.
Jeden z najbardziej inspirujących autorytetów przywództwa.
Redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska” oraz prezes ICAN Institute.
Mówca, trener, coach współpracujący z kadrą zarządzającą najlepszych firm w Polsce i za granicą.
Ekspert Microsoft w dziedzinie rozwiązań ERP i CRM.
Jeden z najbardziej inspirujących autorytetów przywództwa. Wykładowca na University of St. Gallen, doradca kilkunastu międzynarodowych firm, a także coach uznanych drużyn sportowych, w tym klubu VfB Stuttgart. W swojej pracy koncentruje się na przywództwie transakcyjnym i transformacyjnym, przewodzeniu zmianom, a także kierowaniu wysokowydajnymi zespołami.
Popularyzator behawioralnego brandingu, inteligencji roju i psychologii sportu w zarządzaniu biznesem. Autor wielu książek i artykułów naukowych. Zdobywca licznych nagród, w tym Best Teacher Awards dla najlepszego wykładowcy w programie Technology Management oraz Executive MBA na University of St. Gallen.
W swojej karierze współpracował z wieloma zawodowymi drużynami sportowymi, takimi jak niemiecka reprezentacja narodowa w piłce nożnej, zespół żeglarski Alinghi i drużyny piłkarskie niemieckiej Bundesligi. Wiosną 2016 r. magazyn „Focus” mianował go jednym z pięciu najbardziej wpływowych trenerów przywództwa w Niemczech.
Prezes ICAN Institute i redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska”, jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów strategicznych w Europie. Inicjator przełomowych dla polskiego biznesu spotkań ze światowymi autorytetami zarządzania z obszarów przywództwa i kształtowania kultury organizacyjnej, takimi jak dr Marshall Goldsmith, prof. Dave Ulrich czy prof. Heike Bruch. Gorący zwolennik i propagator koncepcji evidence-based management. Jest doświadczonym wykładowcą: w latach 1992–2000 wykładał w programach MBA w szkołach biznesu w Kanadzie, a dziś prowadzi programy rozwojowe dla top menedżerów w Polsce (Management™, Strategic Leadership Academy™, Personal Leadership Academy™). Współpracował z wieloma firmami jako konsultant i trener (m.in. Goodyear Polska, SAP, Lyreco, Lotos, Hestia, Ciech SA, TPSA, Eurozet, GlaxoSmithKline, Kolporter, Grupa PSB, Węglokoks).
Twórca 12 metod team-buildingowych na podstawie cyklu Kolba, łączących aktywność fizyczną z najnowszymi odkryciami psychologii w zakresie motywowania, komunikacji i sprzedaży. Doświadczenie praktyczne zdobywał na stanowiskach menedżerskich w firmach z branż ubezpieczeniowej, bankowej oraz farmaceutycznej. Tworzył autorskie systemy sprzedaży w firmach ubezpieczeniowych i w bankach. Ponadto przez ponad trzy lata zajmował się budowaniem skutecznych zespołów w oparciu o najnowsze ustalenia psychocybernetyki i motywacji 3.0. Wtedy wyspecjalizował się w implementacji coachingowego modelu pracy z zespołem dla wyższej i średniej kadry menadżerskiej. Od siedmiu lat jako coach, mówca motywacyjny i trener wspiera firmy w Polsce i za granicą w rozwoju pracowników, wydobywając ich pełny potencjał. Przeprowadził przez indywidualny proces coachingowy 379 menadżerów oraz poprowadził ponad 200 dni szkoleniowych z zakresu budowania zespołu i innych kompetencji menadżerskich. Liczby te stale rosną. Prowadził szkolenia, warsztaty, prelekcje motywacyjne i coachingi dla wielu uznanych firm, w tym m.in.: Huawei Polska, Johnson & Johnson, McDonald’s, Samsung, Nationale Nederlanden, Credit Agricole, Philips, PKN Orlen, WWF. Ma dyplom magistra filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, a swoje umiejętności trenerskie oraz coachingowe udoskonalał podczas licznych kursów, w tym m.in. International Chamber of Commerce, Trainer’s Essential Skills, Advanced Trainer
Ekspert Microsoft w dziedzinie rozwiązań ERP i CRM.
Przez 14 lat wspólnie z partnerami umacniał pozycję rozwiązań Microsoft Dynamics na polskim rynku. Obecnie odpowiada za sprzedaż rozwiązań wspierających nowoczesne środowisko pracy do klientów segmentu Enterprise. Nowoczesne środowisko wspierane zmianą kulturową pracy zespołowej w zakresie nowoczesnych sposobów komunikacji, współdzielenia i wymiany informacji wewnątrz i na zewnątrz organizacji.
09:00 – 09:30
Rejestracja i networking przy kawie
09:30 – 09:45
Rozpoczęcie konferencji
Agata Tomczyk
manager Marketingu ICAN Institute
09:45 – 10:45
dr Witold Jankowski
redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska”
10:45 – 11:10
11:10 – 11:25
Zapraszamy na kawę
11:25 – 12:55
Jak poprowadzić swój zespół do zwycięstwa, czyli lekcje zwinności ze świata biznesu i ze świata sportu. (część I)
prof. Wolfgang Jenewein
gość specjalny
12:55 – 13:45
Zapraszamy na lunch
13:45 – 15:15
Jak poprowadzić swój zespół do zwycięstwa, czyli lekcje zwinności ze świata biznesu i ze świata sportu. (część II)
prof. Wolfgang Jenewein
gość specjalny
15:15 – 15:30
Zapraszamy na kawę
15:30 – 16:00
Piotr Cielecki
trener ICAN Institute
16:00 – 16:20
Rozdanie Dyplomów dla uczestników Elite Leadership Program
16:20 – 16:50
Warsztat dla uczestników Elite Leadership Program
Piotr Cielecki
trener ICAN Institute
4 614,00 zł
netto
3 950,43 zł
netto
2 999,00 zł
netto
Partner konferencji
Partner Klubu Elite Leadership Program
Jeśli po zakończeniu konferencji uznają Państwo, że omawiane techniki nie mają zastosowania w Państwa przypadku bądź mają Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia dotyczące jakości prowadzenia konferencji lub towarzyszących jej materiałów, oferujemy całkowity zwrot kosztów uczestnictwa!
Dlatego z uczestnictwem w konferencji nie wiąże się żadne ryzyko, a tylko możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści w postaci praktycznych umiejętności oraz nowych rozwiązań w firmie.
dr Witold Jankowski
redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska”